Erdei iskola - GORSISK

Erdei iskola 2019

Hatodik osztályos tanulóink számára rendhagyó módon indult az új tanév. Az iskolapad helyett a seregélyesi Pelikán-házban töltöttek öt napot. Megismerkedtek a Velencei-tó élővilágával. Fenyvesi Lászlóval töltött délelőtt során ismereteket szereztek az itt élő madarakról, azok életmódjáról, a madárgyűrűzésről. Hatalmas élmény volt a már meggyűrűzött madarak szabadon engedése. Egy délutánt Tury Nagy Attilával tölthettek. Mindenki kipróbálta miként kell íjjal lőni. Egy kis gyakorlással már sikerült eltalálniuk a célpontokat. Majd vízre szálltak a gyerekek, kenutúrán barangolták be a Velencei-tó nádasait. A szerda délutánt Gárdonyi Géza szelleme hatotta át. Szülőházában emlékeztünk meg az íróról, majd vitézi próbát kellett teljesíteniük a rönkvárban. Ágyúgolyót gyűjtöttek a kazamatákból, volt csata, vitézi próba, névháború. A török és magyar csapat hősiesen küzdött. Végül mindenki letette a vitézi esküt. A legnagyobb próba csütörtökön várt a diákokra. Elzamajorból induló kerékpártúra során körültekerték a Velencei-tavat. A túrán ismereteket szerezhettek a környék történelméről is. Volt még részük „rókavadászatban”, részt vettek kézműves foglalkozásokon. Fárasztó, de élményekben gazdag hét volt.