Képek 2021/2022 - GORSISK

3, osztály gyereknapi képek
2, osztály gyereknapi képek

2022. június 15. Gyereknap

Gyereknap alkalmából igyekeztünk egy fergeteges napot összeállítani, ahol kicsik és nagyok egyaránt jól érzték magukat. A tavalyi évhez hasonlóan több helyszínen zajlottak az események, melyeket forgószínpad szerűen látogattak az osztályok.
1. Utazó Planetárium, helyszín: Tornaterem
2. Ugrálóvárak, helyszín: Felsős udvar
3. Lovaglás, helyszín: Bekerített füves sportpálya
4. Lovaskocsikázás, helyszín: Kisbolt
5. Traktorok/ Nagygépek, helyszín: Kondipark melletti tér
6. Kültéri játékok birodalma, helyszín: Iskola előtti tér
7. Ásványkiállítás, helyszín: magyar terem

Hálás szívvel köszönjük az önzetlen segítségét azoknak, akik hozzájárultak ahhoz, hogy egy felejthetetlen gyereknappal ajándékozzuk meg tanulóinkat!
Köszönjük Tác Község Önkormányzatának, Domján Lászlónak, Rózsa Ferencnek, Hajdók Ferencnek, Bor Gyulának, Fridinger Ádámnak, Melles Jánosnak, Bozsoki Tamásnak, Harangozó Antalnak, Bozsoki Jánosnak, Csukás Tamásnak, a COOP ABC-nek, és a SZMK-nek a segítséget, felajánlást!

2022. április 30 - május 1. Florália Római tavaszünnep az Aquincumi Múzeumban

A hét programjaiból készült egy kis összeállítás.

Gorsium héten a néptáncon készült videók.

"Passzold vissza tesó!" - kampány
1,
Nyitó előadás Dr.Jane Goodall munkásságáról és felfedezéseiről.
2,
Csimpánzfilm vetítés
3,
Okosabb vagy-e mint egy csimpánz?
A csimpánzokról egy rövid előadás, és két kísérlet
4-5,
Roots&Shoots öntevékeny megoldások
Téged mi zavar a környezetedben?
Oldjuk  meg közösen. A gyerekek kisebb csoportokban dolgoztak olyan  problémákon, ami őket zavarja a lakóhelyükön, vagy az iskolában(pl. ha  van egy automata, ami pohárral adja ki az üditőt, akkor kampányt  hírdetnek, hogy mindenkinek legyen saját bögréje, és ne hagyja otthon).
6,
Gorillák és a mobiltelefon
Célbadobás, és curlingezés mobiltelefonokkal.
7,
A főemlősök élete
Milyen főemlősökkel foglalkozik az intézet? Mit esznek? Hol élnek? Mi a különbség köztük?
Párosító játék kockákkal.

2022. 04. 25-29. Gorsium-hét:
1. nap: Császárválasztás, ügyességi verseny, aszfaltrajz verseny, kisállat bemutató
2. nap: Tavaszi versmondó verseny, helyesíró verseny,  néptánc, filmvetítés, foci a tornateremben
3. nap: Sportnap, Bolhapiac, just dance, társasjáték, sminkelés,
            délután az egész iskola sétált, illetve kerékpározott a Gorsium úton
4. nap:  Ki mit tud?
5. nap:  "Passzold vissza tesó!" Mobil újrahasznosítási program az élőhelyek védelméért!
             Dráma szakkör előadása a Művelődési házban

Húsvéti képek készítése Polyák István segítségével

2022. április 7. húsvéti kézműves készülődés

2022. április 4-8. Digitális témahét
Informatika órákon lego robotokat készítettünk melyeket ki is próbálhattunk.

2022. április 6. Nyuszi futás
Délután 2 órára érkezett hozzánk Kovács István futó, programszervező, aki élménybeszámolót tartott kínai útjáról, hozott egy igazi olimpiai fáklyát, mellyel fényképezkedni lehetett.
Majd nyuszi futást szerveztünk, melyen Gregász Zoltán 8. osztályos tanuló beöltözött nyuszinak és vele futhatott az iskola apraja-nagyja.
Pihenés képpen virágokat és fákat ültetünk az iskola udvarára és a falu kondiparkjához, ezután elfogysztottuk a finom zöldségekből készült salátát, aki esetleg nem ette meg a zöldségeket gyümölcslevet fogyaszthatott, melyeket nagyon szépen köszönünk Borbás Edit gazdálkodónak.

Helyünk a világegyetemben - 4. osztály projektmunkái

Happy-hétre készült videó, melyet Kiss Abigél és Varga Nelli készítettek.

2022. március 21-25. Happy-hét: a vízfogyasztás népszerűsítése.
Happy – hét volt iskolánkban a DÖK szervezésében, melynek célja a vízfogyasztás népszerűsítése volt. Számos ötlettel igyekeztünk gazdagítani ezt a hetet. A témához kapcsolódó keresztrejtvényt, szókeresőt, bingót kaptak a gyerekek. Vízizsaruk figyelmezettek mindenkit napközben a rendszeres vízfogyasztásra, illetve ezt a célt szolgálta a folyosón gyakran megszólaló csengő is. Legnagyobb sikere talán a vízbárnak volt. Hosszú sorokban sorakoztak a gyerekek, hogy megkóstolhassák az ízesített vizeket, vagy éppen a savanyúvizet. A hetet egy rajzversennyel kötöttük egybe, a Víz világnapja alkalmából csodás alkotások születtek.

Tavaszi dekorációk az iskolában

Kiszebáb égetés

Alsós farsangi délelőtt

Népi hangszer bemutató Bergerné Szőnyi Anna és Varró János zenetanárok előadásával.

Készülődés a 2021/22-es tanévre: az alsós osztálytermek, a magyar terem és a folyosó dekorációi

2021. augusztus 27. Iskolanyitogató

Szolnoki tábor
2021. június 27 - július 2.